Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Re: FOnline Reloaded - czyli Fallout 2 Multiplayer!
PostNapisane: N lis 10, 2013 12:34 pm 
Farmer z taczkami

A nie wiem, jak to jest rozwiązane, ale wydaje mnei si.ę, że goście zrobili (głónie Kilgore) tę grę na bazie Fallout - może zna jakiś haczyk?

Populacja jest w sam raz - skoro na jakimś totalnym zadupiu trafiam na gostka, a do tego Polaka, to jest okej - zresztą, w czoraj w samym Junkyard spotkałem w jednej chwili z 15 osób, a następnie w Hug jakieś 7 ( a miast jest dużo więcej), dlatego dla mnie ok. Ale fakt, gra ma zerowy marketing - wszystko leci przez polecenia, i choć Fallout ma niby tyle fanów, wielu boi się konfrotnacji Online (gra na początku jest bardzo trudna - co podkreślam za każym razem).

Ale do rzeczy:
Nauczywszy się zupełnie nowych reguł rządzących perkami oraz skillami (odmiennie niż w F2), zaplanowałem nową postać pod szybkie strzelanie i Criticale - jest fantastycznie! Po wyposażeniu jej w zrobiony przez Marshu pistolet (tradeskillowane itemy maja taga, kto je zrobił), który okazał się Superior Class .223 (+1 Crit chance / -1 AP, masakra) poszedłem na polowanie w okolice Necropolis. Banda Ghouli padała za każdym razem po takim spotkaniu, ale to nie dziwne, bo cacko potrafi wypluć nawet do 10 strzałów w rundzie, z czego crity po 80-120 robią sieczkę. I tak doszedłem do level 18 w ciągu zaledwie 3 godzin (to się nazywa power level, ha ha). Teraz zbieram kasę na blueprinty aby tworzyć samemu .223 pistle i aby polować na takie, które zrobią się UNIQUE (5 modifierów).

Zaoszczędziłem pracę nad namiotem - stworzyłem mapę do namiotu wcześniejszej postaci, przerzuciłem ją, nauczyłem się i spaliłem w ognisku, więć teraz tam zbieram graty (okolice Hub), i z tąd też robię wypady na polowania. I nauczyłem się omijać NCR szerokim łukiem, ponieważ NCR Army jakoś zamiast standardowe "cześć" rzucają we mnie wiadro kul na powitanie, co kończy się wizytą w szpitalu.

PostNapisane: N lis 10, 2013 6:59 pm 
NoLife

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Zaoszczędziłem pracę nad namiotem - stworzyłem mapę do namiotu wcześniejszej postaci, przerzuciłem ją, nauczyłem się i spaliłem w ognisku

Dlaczego spaliłeś?

Obrazek

PostNapisane: N lis 10, 2013 7:42 pm 
Farmer z taczkami

Zeby jej nie zgubić, albo gorzej, żeby ktoś jej nie znalazł, bo mógłby wparować do mojej miejscówki i mnie okraść do goła, a już uciułałem mała gotówkę i trochę sprzętu.

PostNapisane: Pn lis 11, 2013 1:00 am 
NoLife

Zajebista gra!
Szkoda że już nie jestem takim hardkorem, by się za to zabierać ;).

Obrazek

PostNapisane: Pn lis 11, 2013 11:27 am 
Farmer z taczkami

a czy ja wiem, z tym hadcorem? Gram sobie teraz po 2 godzinki dziennie, troszkę pracować trzeba na minerały różnej maści żeby ulepszyć sprzęt, pobudować trochę wyposażenia namiotu, a reszta to frajda z ubijania i levelowania.

PostNapisane: Śr lis 13, 2013 10:45 am 
Farmer z taczkami

mój crit setup ma mało HP (169) ale daje rady we wszystkich spotkaniach, ale że głupi i uczy się wolno, zrobiłem sobie tradera z TSkillem (10 inteligencji), którego wykorzystuje też jako muła w kopalni. W ten sposób sprawnie naprawiam bronie i armor, rozmontowuję giwerki aby pozyskać części na nowe bronie i łączę pracę w kopalni z handlem, dzięki czemu gotówka w skrzynce rośnie zdrowo!

Niebawem będzie mnie stać na zakup blueprintów do .223 pistola i do P90 oraz amunicji 10mm AP - wówczas zacznę składać ciekawe giwerki.

Kilka rzeczy w tej grze mnie rozwala: percepcja w końcu jest potrzebna i wręcz wymagana, aby cokolwiek widzieć na mapie. Handel też rozwiązano doskonale, bo NPC ma rotację dostaw co jakieś 30-60 minut więc można zbierać gotówkę, są też ciekawsze bronie typu Superior, Quality albo Advanced (Unique nie widziałem jeszcze), w dobrej cenie - amunicja jest BARDZO droga, ale łatwo się ją robi w dużych ilościach (zwłaszcza do shotguna), dlatego tego typu broń można używać do woli.

Byłem na farmieniu kasy z ekipą 4 osób. Biegamy sobie, mordujemy, nagle wpada do lokacji jakiś dżip, wyskakuje 3 typa i walczyliśmy (Wygrana) na środku pustyni.

Albo ciekawszy patent: jak masz radio, idziesz ekipą na polowanie i ktoś padnie, to wysyłasz Distress sygnał i ten ktoś (musi tez mieć radio w inv) może zobaczyć wołanie o pomoc i wpaść, aby np. podnieść swoje graty. Ew. ogólnie można wołać o pomoc i ktoś może wpaść pomóc (albo cię dobić...).

PostNapisane: Cz lis 14, 2013 12:51 pm 
NoLife

Jak rozumiem gra jest oparta na silniku Fallout Tactics?

PostNapisane: Cz lis 14, 2013 2:20 pm 
Farmer z taczkami

nie wiem na jakim, ale wymaga DX9 i ma spore wymagania (nie mogę na maszynie sprzed 6 lat odpalić w OpenGL).

PostNapisane: Cz lis 14, 2013 3:26 pm 
Pr0 Farmer

nie, engine napisany od zera korzysta tylko z plików z fallouta (2)

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 3:47 pm 
Farmer z taczkami

więc jak na napisany od zera, to WIELKI SZACUNEK dla tych, co tego dokonali - kawał świetnej roboty. Choć z drugiej strony nieźle laguje na wolnych kompach, że np w pracy to pograć nie mogę poza pracą w kopalni.

Gram już 8 dni. Dorobiłem się gotówki w kapslach aż 125000, mam postać tank i postać DD, oraz nowego inżynierka do Tradeskillów/handlu. Namiot obrósł w szafki, plac przypomina złomowisko, zasobów uzbieranych dużo. Pomaga mi też Polak z tworzeniem broni i zbroi (w zamian za pewne surowce), gdyż nie mam dostępu do zaawansowanego biurka (Advanced Workbench).

Gdyby ktoś chciał zacząć przygodę z tą fantastyczną grą, chętnie pomogę, mogę nawet udostępnić namiot na początek, coby łatwiej było korzystać ze wspólnych zasobów oraz podrzucę kilka dobrych rad, wypróbowanych na sobie.

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 5:45 pm 
Pr0 Farmer

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Namiot obrósł w szafki, plac przypomina złomowisko, zasobów uzbieranych dużo.

daj screena :P

eh gdyby nie to full loot pvp... ja jestem z tych rage quit... :P

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 8:29 pm 
Farmer z taczkami

coś na pocieszenie, to źle wygląda na początku, zwłaszcza jak każdy item musisz uciułać, zaczynając od prostej siekierki, przez zbieranie setki ziół... aż zrobisz namiot i zaczniesz chodzić na pierwsze polowania. Ale... ALE! jak masz namiot i omijasz północne tereny, to wszystko jest easy, dużo łatwiej się gra i nie trafiasz w miastach na player killerów. Owszem, możesz ich napotkać gdzieś w urbanizacji (tam, gdzie są miasta ruiny), ale też nie zawsze (ja do tej pory spotkałem 4 razy). Po prostu te początki, żeby cokolwiek zabić/gdziekolwiek dojść są masakrycznie trudne, a jak masz już safe house/Namiot, każdy etap gry robi się łatwiejszy. Oczywiście, zaznaczę, że dobrze mieć pomoc w postaci broni/zbroi/amunicji (i to tych lepszych kategorii, najlepiej jakichś z super statami) żeby levelować bezpiecznie i czerpać garściami przyjemność z gry.

Zasada jest prosta: Postawić namiot blisko Junkyard/Hub - nie odchodzić dalej niż 3-4 kwadraty od tych lokacji i zbierać, zbierać, zbierać co się da i pchać na plac dookoła namiotu.

A oto mój namiot i parę gratów/skrzynek.
Obrazek

PostNapisane: Pt lis 15, 2013 9:57 pm 
NoLife

mogę nawet udostępnić namiot na początek, coby łatwiej było korzystać ze wspólnych zasobów

Obrazek

Musiałem ;)

Obrazek

PostNapisane: So lis 16, 2013 11:33 am 
Farmer z taczkami

hehehe, o śpiworze wspólnym nic nie wspominał na szczęście. :P

PostNapisane: N lis 17, 2013 10:37 am 
Pr0 Farmer

mały tip... stawiajcie namiot blisko kopalni... :/

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona