Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Re: FOnline Reloaded - czyli Fallout 2 Multiplayer!
PostNapisane: So gru 14, 2013 11:56 am 
Farmer z taczkami

Garść porad dla tych, którzy chcą zacząć a się boją :p

Postać:

najlepiej na początku zrobić postać do PVM, i to taką, która szybko się rozwinie i będzie dobrze walczyć oraz będzie uniwersalna. Zacznij od tych kroków (w tej kolejności):

Wybierz Trait: Small Frame i Fast Shot
Small Frame odbierze ci zdolność dużego udźwigu, ale nadrobisz to w późniejszym czasie poprzez Support Perki dzięki temu zyskasz +1 do dodania do skilla wybranego. Fast Shot uniemożliwi ci celowanie w oczy (i gdziekolwiek) ale zyskasz -1AP na każdym strzale (-2 na broniach dwuręcznych), co z bronią -1AP i perkiem Bonus Rate of Fire (wymaga 180 Small Guns albo Big Guns) pozwala na wyplycie strzału za koszt 1Action Point!

Przydziel skille następująco:
Strenght: 6
Percepcja: 7
Endurance: 10
Charyzma: 1 (nie będziesz mieć followerów, np gracz za toba nie pójdzie)
Inteligencja: 6 (w Hub babka ci da +10% perk do XP, bardzo przydatny)
Agility: 10 (daje 10AP)
Luck: 1 (trudno, będziesz mieć pecha)

Wybierz Tagi dla skilli (twoje lepsze umiejętności):
Small Guns
Lockpick
First Aid albo Doctor (first aid leczy rany, doctor leczy uszkodzenia ciała)

Start:
Zanim cokolwiek zrobisz, zobacz na tę mapę koniecznie i NIC NIE ZABIJAJ, nie dodawaj absolutnie skilla do Small Guns (masz 65 i tyle masz mieć). Idź do Gunrunners - w budynku głównym stoi gość Marshal, pogadaj z nim a dostaniesz darmowe 15 Small Gun Skill (to jak darmowy level - bardzo ważne dla jak najszybszego rozwinięcia SG do 180)
Potem dopiero idź coś zabijać, ale prawo od Hub.

Leveluj:
Zabijaj szczury wszelkiej maści na prawo od Hub (nie dalej niż trzy kratki), na poziomie 2 wejdź do Hub i wyjdź, z plotek w mieście dowiesz się o rodzinie potrzebującej pomocy ze szczurami. Pomóż im, a otrzymasz namiot. Namiot rozbij pomiędzy Hub a Junktown najszybciej jak to możliwe (być może blisko kopalni, Quarry).

Jak masz sprzęt w postaci Combat Armor (set CA) i broń pokroju Combat Shotgun/ Pancor albo .223 pistol, idź w okolice Necropolis (ale nie na sam kwadrat miasta)i biegaj dookoła dokładnie dwie kratki od miasta, tam spotkach łatwe grupki Ghouli do ubicia. Jak będzie sprzyjać ci szczęście, w około 5 godzin zrobisz lvl 24 :)

Perki:
W trakcie levelowania będziesz otrzymywać co trzeci poziom perk do wyboru. Maksymalnie możesz ich mieć 8 (ostatni dostajesz na 24, po tym nie przybywa ci HP ani perków, ale XP owszem).
PAMIĘTAJ aby inwestować KAŻDY XP w Small Guns aż do 181, aby bez problemu wziąć perk Bonus Rate of Fire!

Perki wybierz w następujący sposób:
Na poziomie 3) Adrenaline Rush (dodaje 5% do wszystkich damage resistance)
Na poziomie 6) Even More Criticals (niestety, to jedyny użyteczny perk na tym poziomie jaki możesz wziąć)
Na poziomie 9) Bonus Ranged Damage (pamiętasz, że masz mieć dużo Small Guns skill?)
Na poziomie 12) Bonus Ranged Damage (pamiętasz... wiesz co...)
Na poziomie 15) Even more damage (te trzy perki nadmg dodadzą ci aż 7pkt do każdego strzału!)
Na poziomie 18) Bonus Rate of Fire (w końcu możesz wypluć 10 kulek w turze)
Na poziomie 21) Action Boy
Na poziomie 24) Action Boy

Notka: na poziomie 21 i 24 możesz wziąć perki Lifegiver, dające w sumie 50 HP - twój wybór, czy wolisz 2 strzały dodatkowe/lub przeładowanie broni czy zdrowie. Wg mnie 200 pkt hp w PVM świetnie się sprawdza.

Na koniec:
Crit setup jest dobry, ale perk Finesse, dający 10, obniża dmg o 1/3, a na większych potworkach tych critów wcale się nie robi tak dużo (mnie wychodzi niecałe 10% crit na floaterach itd. z setupem 34% crit...przy luck 10, dlatego daruję sobie to)

Będziesz mieć 200hp, bardzo dużo dmg, prawie 110kg udźwigu, 12Punktów Akcji (PA) i poradzisz sobie samotnie w każdym spotkaniu (za wyjątkiem Mutantów i Enclavy). Taka postać idealnie nadaje się na start.

Komunikacja:
W FOnline: Reloaded masz jak w PRL, bez komórki, bez maila i facebooka, nawet telefonu nie ma, haha. dlatego pogadać z kimś jest ciężko.

Najlepiej wejdź na stronę www.fonline-reloaded.net i z zakładek po prawej wybierz IRC channel, wpisz nick i tam szukaj kontaktów (aby pisać na priv wybierz Quary na nicku).

Jak potrzebujesz sprzętu, pisz do mnie - Shamessa

PostNapisane: Wt gru 17, 2013 11:21 am 
Farmer z taczkami

nie ma co robić..., mam 1,1m i sprzętu na sprzedaż za jakieś 400-500k jeszcze, i zasobów na zrobienie drugiej takiej ilości, ale nie ma na co wydawać tej gotówki. Power Armora nie kupię, nawet jakby był za 350k, bo wydać kasę farmioną dwa tygodnie na coś, co mogę stracić przez przypadek jakoś mnie się nie widzi, samochodów mam 5 sztuk, medykamentów też dużo... jedyne na co poluję to implanty na HP i DR oraz ability, ale te z kolei są tylko z aukcji GameMastera, i wygrywają tam ludzie z gotówką na poziomie 4-5m, więc trochę mi brak. Zresztą, nie wiadomo co tym razem wymyślą jako walutę (ostatnio były czarne odznaki COC, wcześniej Broc Flower). Tak że jest to poza moim zasięgiem.

Miałem dwie świetne sytuację:

Poszedłem polować na graczy PK w okolice Necropolis. Dokładnie na jednego typka, który ubijał tych od skrzynek. Wpadłem na spotkanie, gdzie walczyło już 2 vs 3, jeden z tej dwójki leżał, drugi był ostro zraniony, tamta trójka od razu przywitała mnie serią i położyli mnie, choć jeszcze żyłem. Wysłałem na prędkości Distressa radiem do ludzi z mojej Frakcji (umówione wszystko było na Skype), i jeszcze zanim mnie dobili, wpadła moja ekipa, czyli kolejne 3 osoby. I tak zrobiło się 2 vs 3 vs 4 vs... 1 bo nagle wpadł na nas jakiś levelujący gość. Po wyjściu ze szpitala wróciłem do lokacji, a tam przesłuchanie gościa, który leży na ziemi z -35HP. Moi stoją nad typkiem i zadają pytania: skąd jest, jaki miał cel wizyty tutaj itd... Facet musiał mieć stresa przez tą niepewność. W końcu uleczyłem go, stanął na nogi, dostał z piąchy na przyspieszenie i zwiał :)

Z tą samą ekipą postanowiliśmy zapolować na PK w okolicy Gunrunners. W tym celu weszliśmy w lokację, wyczyściliśmy co było,ustawiliśmy się i czekamy na tych, co do nas wejdą. Nagle wpada jakiś low level gostek, od razu krzyczy, że nie nie szuka problemów (słusznie), i ktoś z moich krzyczy, ile ma kasy. Gość odpowiada, że 161, po czym kładzie kapsle na ziemi i odchodzi. Po prostu popłakałem się ze śmiechu, buahahahha

PostNapisane: Pt gru 20, 2013 11:27 pm 
Farmer z przyczepką

Pat, grasz jeszcze? Bo coś Cię nie widzę na Ircu ostatnio :)

PostNapisane: So gru 21, 2013 11:00 am 
Farmer z taczkami

Gram, ale nie po nocach, jak ty Wariacie :)
W sumie, jak jestem przy kompie to IRC cały czas działa

PostNapisane: So gru 21, 2013 12:19 pm 
Farmer z przyczepką

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Gram, ale nie po nocach, jak ty Wariacie :)
W sumie, jak jestem przy kompie to IRC cały czas działa

Po pracy mam dwójkę dzieci, Żonę i ledwo to ogarniam. A od 22 z reguły mam chwilę dla siebie :)

PS: Zrobiłem sobie reroll Javamana (bez levelowania od początku) pod kątem szybkiego strzelania (coś a'la Twój post wyżej) i zobaczymy jak to będzie :)

Miałem fajną reakcję wczoraj jakiegoś Polaka. Moja tura, strzelam, strzelam, strzelam i strzelam. A gość:
WTF, ile Ty masz strzałow w jednej turze?! :)

PostNapisane: Cz sty 09, 2014 9:38 pm 
Farmer z przyczepką

Pat, grasz w to jeszcze? :) Bo coś Cię nie widzę ostatnio nigdzie...

PostNapisane: Pt sty 10, 2014 11:07 am 
Farmer z taczkami

w tej chwili (tydzień) nie grałem, domowe sprawy. Będę pojawiać się wieczorkami w przyszłym tygodniu.

PostNapisane: So sty 18, 2014 12:31 pm 
Farmer z taczkami

dobra, mam czas aby popykać z powrotem w FOnline. Zacząłem znów od kopalni i zbierania reputacji u GunRunners. BTW: widziałem że Rodzik się pojawił, bo jakiś sprzęt swój zostawił. Yild pewnie już nie gra... samemu to naprawdę nie ma co robić, poza zbieractwem wszelkiej maści materiałów, zwłaszcza, jak mam wylevelowane 5 postaci (eng, 2x fastshooter, tank, doc).

PostNapisane: N sty 19, 2014 1:41 am 
Wanna-Be Farmer

No nareszcie bo juz sie pancory pokonczyly. :D

PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 1:03 pm 
Farmer z taczkami

nie ma z kim grać :/

Za niedługi czas będzie wipe i restart serva po nowych zmianach. Imo, większość na bardzo duży plus. Wiele rozwiązań odmieni oblicze gry i zdmuchnie monotonność. I przede wszystkim doszły nowe lokacje do PVE, i mają dojść nowe.

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 8:47 am 
Farmer z taczkami

Rold, Dziur, Yild - będziecie grać? W tej chwili gram ja I Koi (się wciągnął chłopak). Fajnie byłoby wystartować razem po restarcie!!!

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 8:19 pm 
Pr0 Farmer

już zdążyłem zapomnieć...

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 3:56 pm 
Wanna-Be Farmer

Że tylko 3 lata mlodszy to juz chlopak? :/

A grac gram, Fallout od zawsze mnie ciagnal, a dobrze zarzadzany FO to swietna rzecz :)
Ale fajniej byloby w kilka osob po wipe :)

PostNapisane: N mar 29, 2015 7:30 pm 
Farmer z taczkami

ja gram sobie cały czas, teraz od 1,5 miesiąca z kumplem. A takie coś weszło LIVE:

Dzisiaj weszły w życie nowe zmiany w grze, m.in:
- Można zakupić implanty w San Francisco (Neaman, 20+ HP za 750k, Dermal/Phoenix za 500k, Agility, Strenght, Luck, Stamina, Perception za 200k)
- W The Glow pojawiła się skrzynka (5-te piętro), w której co 30 minut pojawia się armor (np. Envlace, Power Armor - losowo).

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5