Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Autor

Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 5:51 pm 
Farmer małorolny

Pozwolę sobie zdziebko sprostować, Mumin :)

Przede wszystkim z twojego opisu wynika, że jesteś tzw. "casual RPer", czyli osobą, która, inaczej niż ja np, odgrywa rolę od czasu do czasu. Muszę powiedzieć, że mój org składa się w jakichś 70% z takich jak ty rolepleyowiczów. Nie oznacza to, że jesteś gorszy lub lepszy. Każdy ma swój styl i tyle. Mówiłam, że ja to trochę hardcore RP robię ;) Inna sprawa, że czasem zdarzają się ludzie, co NIC nie robią tylko opowiadają jakimi to są wspaniałymi roleplayowcami, co myślę, że do ciebie się nie odnosi.

Jeśli chodzi o twój przykład: przyjść na event i np. wręczyć pozwanie do sądu. Niestety, muszę ci powiedzieć, że nie jest to mile widziane. Pozwól, że wytłumaczę. Ktoś spędza mnóstwo czasu przygotowując event, BNów i całą resztę. W końcu, po tych wszystkich przygotowaniach zaczyna event. I co? Ktoś przychodzi i ci go kradnie. Zamiast zajmować się skanami wszyscy dyskutują o pozwie. "Event stealing", tak to się nazywa. Mówię to gwoli ostrzeżenia dla wszystkich. To bardzo częsty błąd początkujących AO-rolpleyowców (mówię AO, bo jest to trochę inna specyfika niż w papierowym RPG).

Używając analogii do papierowego RPG to tak jakbyś przyszedł na sesję do innego Mistrza Gry i próbował nią kierować.

Niestety, w AO nie jest tak jak w papierowym RPG. Tu nigdy nie jesteś w centrum uwagi. Tak naprawdę to jesteś na samym dole drabiny: FC, postacie FC, jak Ross czy Radiman, potem LTC (Long Term Character - stałe postacie ARKów pojawiające się od czsau do czasu), na końcu ty. Tak, czasem można zmienić to i owo, ale nic na siłę.

Odgrywanie twojej postaci jest zawsze mile widziane, ale nie próba pokierowania eventem według twojej wizji.

Numer z pozwem byłby super ale w pewnych okolicznościach:
* kiedy nie ma akurat żadnego eventu
* osoba, której masz wręczyć pozew się zgodziła (sprawę załatwia się wcześniej w tellach)

Dlatego właśnie mamy "the table". Normalnie siedzimy tam gadając o pierdołach. Jeśli ktoś ma ochotę i pomysł na mini-event to tam nas może znaleźć.

No i ostatnia uwaga na temat Newland. Nasza rada miejska została uznana przez Council of Truth. Tym samym miasto zostało zaakceptowane jako neutralne. Ja jestem jedynym neutralem, któremu pozwolono brać udział w obradach. Nie wiem, czy nawet w ogóle w historii O.o Gdyby PRK nie należało do CoT twoje poglądy mogłyby być jak najbardziej uzasadnione. Ale tak jak jest, to płyniesz mocno pod prąd ;)

Mam dla was propozycję: zróbcie wątek z kartami postaci na forum. My coś takiego mamy w SD. Bardzo pomaga w RP, bo: ludzie muszą sobie przemyśleć swoją postać i potem im jest łatwiej ją odgrywać jak coś nagle wypadnie (np. jest się aresztowanym przez grupę greenies ;) ) a także ci, którzy przygotowują eventy w orgu wiedzą czego się po ludziach spodziewać. Dla przykładu umieszczam swoją kartę postaci poniżej:

-------------------------------------------------------
Full Name: Anamelle Yetva

Sex/Breed: female solitus

Background:
Anamelle is the oldest daughter of ex-OT scientists. She spent her early childhood in Rome, though she does not remember much of her life in the city. When she was 7 her family suddenly moved to Varmint Woods. Her father worked as a freelance geneticist in a make-shift lab of his. When Ana was 17, her mother left them taking her youngest daughter with her. Anamelle hasn't heard from them for years.

She earned her living hunting animals in Varmint. Her other sister Kate stayed with her father to help him with his experiments and housekeeping. Several years ago Ana's father was killed during his bussiness trip to Tir. Soon after that Kate left Varmint to join the omnis.

Personality: "Let's attack that thing and see what happens." She also likes chocolate.

Family/Contacts: Arminala (cousin), Ana's little sister Zuza, her mother, Kate (her omni sister), husband Meldrek Yetva.

Did I mention that she likes chocolate?
-------------------------------------------------------

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 9:27 pm 
Farmer z taczkami

1. Event stealing
Na pewno nie to mialem na mysli. W przykladzie chodzilo mi o pokazanie, ze RP oznacza dla mnie aktywne pozostawanie 'in character' w czasie eventow. Jak widze np. Adv'a (z opisu profesji wynika, ze nie lubi miasta tylko otwarte przestrzenie) ktory dzien w dzien spedza czas na spotkaniach w barze, to dla mnie nie jest dobre odegranie roli.
I tylko tyle - nie zamierzalem nikomu "krasc" eventu.

2. Event planning
Jedni zbieraja rybki inni choduja znaczki - rozumiem i nie oceniam co lepsze a co gorsze. Osobiscie bardziej lubie akcje "z zaskoczenia" niz 100% rezyseri. Niestety tu pojawia sie granica miedzy tym co gracze robia sami (tu jest miejsce na 90% spontanicznosc) a tym co FC robi "na pokaz" dla innych (tu konieczne jest 100% reżyserii).

3. Moje stanowisko vs. stanowisko CoT vs. stanowisko Org'a w sprawie Neutrealnych
O ile wiem PRK nie jest jeszcze oficjalnie czlonkiem CoT. Na razie sa takie plany, byla sonda wsrod czlonkow PRK i powstaja pewne wizjie. Poki co nie jest jeszcze jasne co z tego wyjdzie i do tego czasu moja postac ma swoja wlasna historie i przemyslenia. To ze Rada Newland porozumiala sie z CoT nie oznacza, ze moja postac musi sie z tym zgadzac.
Gdy juz PRK stanie sie oficjalnie czlonkiem CoT to wowczas pomysle nad nowym tlem postaci. Poki co - Dyrektor mysli to co mysli.

P.S.
Troche chaotycznie, ale mam malo czasu na pisanie. W razie waotpliwosci postaram sie cos dodac pozniej.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 2:05 am 
Doświadczony farmer

MuminPL (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Jak widze np. Adv'a (z opisu profesji wynika, ze nie lubi miasta tylko otwarte przestrzenie) ktory dzien w dzien spedza czas na spotkaniach w barze, to dla mnie nie jest dobre odegranie roli.

No wiez trzeba czasem wpasc do miasta zrobic zapasy przynety na Leety :D albo w barze pochwalic sie przed znajomymi swoim ostatnim polowaniem, o ile sie z niego wrocilo ... :wink:

A z ta karta postaci to calkiem niezly pomysl ... kiedys czytalem cos takiego z innego orga i musze powiedziec ze bardzo ciekawie sie je czytalo

Zebym mial wiecej czasu i lepszye łącze .... marzenie scietej glowy :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 6:05 am 
Doświadczony farmer

Postanowilem sie wypowiedziec w tej kwesti, bo sytuacja wyniknela po mojej rozmowie z Dyrektorem.

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Miałem dziś okazje odbyć ciekawa rozmowę w AO w trakcie której dowiedziałem się, ze migam się od RolePlay.

Nie migasz sie , tylko duzo gadasz, malo robisz, to mialem na mysli.

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Imho do RP trzeba mieć:
- czas (żeby w połowie nie powiedzieć "O sorry, mama wola na kaszkę!" i być może tym samym popsuć innym cala zabawę)

Z tego co sie orientuje to wystarczy nawet pare minut, zeby wpasc i pogadaz z kims. Jeszcze nie trafilem na zadna sesje RP, ktora wymaga wielu godzin. Po za tym nic sie nie stanie jak musisz opuscic event, ludzie sa wyrozumiali.

Co z tego ze polecę do Newland "bo tam jest teraz event"? Nie wiem jaki jest background, nie mam akurat pomysłu na role,

Pomysl na role masz tu:

b) gdy nie ma GM gram sobie sam - ot, taki pracownik biurowy Firmy, który jakimś dziwnym zrządzeniem biurokratycznej machiny został wysłany z ważnym zadaniem dostarczenia/odszukania/spotkania/unieszkodliwienia. Jako rodowity Ateńczyk popieram Clan. Jako pracownik Firmy wiem, racje ma zawsze szef, co oznacza ze czasem trzeba współdziałać z OmniTek (cos na zasadzie farmera - skoro już jest tu krowa, to trzeba ja wydoić!). Cokolwiek robię - robię to dla dobra Firmy. A dobro firmy dobrem pracowników! Cool

nie wiem czy za 20 minut nie będę musiał wyjść z domu.

Wedlug tego myslenia , nie ma sensu nic planowac, bo moze wpadne pod pociag, moze skrece kark na schodach, albo porwa mnie kosmici i nie bede miec czasu.

Prawdziwe Role Playing to przyjść (nie przybiec czy przylecieć Yalma!) na takie spotkanie przygotowana postacią (historia, imię, ubiór, przedmioty, znajomi 'in charcter')

Idac tym tropem, jeszcze lepsze RP to chodzenie na piechote z Tir do Newland, przeciez whompy, grid, yalmy sa dla xp farmerow! Ciekaw jestem jak jak zdobedziesz znajomych in character? Wymyslisz ich? A co do postaci, mozna czasami improwizowac, nie musisz miec wszystkiego zaplanowanego.

To tyle. Oczywiscie moge sie mylic, nigdy nie bralem udzialu w zadnej sesji RP, w AO spotkalem sie z tym po raz pierwszy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:59 am 
Farmer małorolny

Grajac w papierowe RPG zazwyczaj mg ma opracowany pewien scenariusz i osoby ktore sa na sesji probuja go rozkimac, podobnie sytuacja wyglada z eventami w AO, tutaj jest scenariusz opracowany przez kogos i nastepnie kazdy stara sie w nim odnalezc, nawet siedzenie i sluchanie jak ktos cos "mowi" do was jest odgrywaniem postaci, czasami poprostu akcja nie jest najwazniejsza... Pamietac trzeba tylko ze nie zawsze scenariusz "event" ktory wedlug autora jest dobry nam musi sie podobac, rozne gusta, ale o tym sie nie dyskutuje....

CO do bycia w roli czy nie bycia. pamietajcie ze kazda sytuacje mozna podpiac pod RP. Zapytany dlaczego ciagle biegasz, mozesz powiedziec ze ciagle CI sie gdzies spieszyc, Dlaczego tak nisko latasz ta yalma, ze jestes pirat drogowy i lubisz latac na granicy ryzyka (czytaj zderzenia z ziemia). Dlaczego wszystko zabijasz co sie rusza? Jestem podroznikiem staram sie odkryc kazdy mozliwy rodzaj flory i fauny na rk i poznac ich zachowanie, a ze np z Rhinomanem nie mozna sie napic piwa, bo jak zobaczy czlowieka to zaraz krzyczy "i'll rip off your limb" to trzeba czasami sie bronic i cos zabic.....

Przykladow moze byc duzo, nie zawsze siedzenie i gawozenie o pierdolach jest RP, zalezy kto co lubi, fakt ze 90% graczy traktuje gry mmo jako troche bardziej rozbudowane diablo, w ktorym trzeba zabic jeszcze pare setek mobow, ubic boss'a wziasc phat loot i isc sobie gdzies indziej farmic/expic...wiec trzeba byc wyrozumialym dla kazdego, a stwierdzenie ze nie odgrywasz postaci jest poprostu dziwne, bo nikt tak naprawde nie wie jaki mam styl odgryania postaci....

Cheers

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 5:01 pm 
Farmer z taczkami

Wszystko jest roleplayem,nawet jak rozmawiam n kanale orgu to jest to rpg.Trzeba sie wczuc w role i do niej sie dostosowac.Niestety z moim angielskim nie jest juz tak dobrze jak kiedys ale moze sie podciagnę.Ale cieszy mnie ze AO jest rpg o coraz wiekszej zlozoności i nie chodzi w nim tylko o nabicie kolejnego levela.To wszystko jest coraz bardziej fascynujące.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2