Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: RP reward system
PostNapisane: N kwi 02, 2006 2:57 pm 
Farmer małorolny

Trousers z Omni Trans wyszedł z inicjatywą, żeby wysłać list to FC z prośbą o system nagród dla roleplayowców. Nagrody będą różne dla każdej frakcji. Prosił o feedback w tej sprawie. Newland News debatuje już nad neutralnymi nagrodami, wy możecie zabrać głos w sprawie nagród clanowych. Forum jest kompletnie OOC.

http://www.omni-trans.org/index.php?nam ... forum&f=39

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 6:58 pm 
Farmer z taczkami

Hmm... ale nie na tym chyba ma roleplay wygladac zeby nagrody za to były.Myślę moim skromnym daniem że nie tędy droga i sprawę rpg w Ao trzeba przemyśleć.Organizując np. alternatywne historie.Oczywiście jestem początkujący w ao ale pomysł nagród za to że ktos trzyma sie roli a nie expuje jest trochę dziwny.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 7:05 pm 
Doświadczony farmer

Taaa... Ale pomysł aby nagrody były wplecione w akcje/ogólny role play to już inna para kaloszy.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 10:32 pm 
Farmer z taczkami

O cos takiego mi chodzi ,wiesz takie cale historie opowiadane przez GM ,tak to by było super :)

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 02, 2006 10:58 pm 
Doświadczony farmer

Moze fajny pomysl, bo by bylo widac od razu kto jest kto, ale z 2 strony mogloby to spowodowac title farmienie, a nie o to w tym chodzi.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 11:53 am 
Farmer małorolny

Poczytajcie sobie zasady jakie Trousers wymyślił. Dla uproszczenia: punkty są przyznawane przez ARKów za udział w eventach.

Moim skromnym zdaniem nie jest to idealne rozwiązanie, bo co z prywatnymi eventami? Kto będzie na nie chodził jak nagród nie dają? Więcej możecie wyczytać na stronie do której podałam link powyżej.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 08, 2006 8:22 am 
Farmer z taczkami

Ann: wszystkie próby zinstytucjonalizowania RPG i graczy dla których to jest wazne z zawsze będzie oceniane dwuznacznie przez część graczy.Ale i tak AO idzie w dobrym kierunku.W odróżnienu od wielu innych MMORPG w ktorych gra jest tylko ciekawa na samym początku a potem jak to kiedys przycztałem na forum Silkroad "levelowanie do usr...." Problem w tym ze zawsze sieznajdzie ktos kto bedzie gral 18h/24 ,znajda sie ludzie z botami 24/24h ,znajdą się multi userzy itp,itd.
W AO gra jest masakrycznie trudna od samego początku -to eliminuje wielu graczy , potem jest troche łatwiej ale mimo wszystko dalej cięzko.Klimat walk clanu z omni ,walk o miasta z alienami tak to robi sie coraz ciekawsze.Dodaie spec eventów na pewno nie zaszkodzi , a i spory wokół tego też sprawiają że gra zyskuje na wartości.
Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 2:32 am 
Doświadczony farmer

Po pograniu tydzien w w**a stwierdzam, ze AO jest bardzo biedne jezeli chodzi o mozliwosci RP. Wspomniany w** daje wspaniale opcje, jak np upicie sie :mrgreen: calkiem fajny efekt graficzny +np gdy wpisuje sie wyraz "say" wyswietla sie "shay", czyli nasza postac belkocze :mrgreen: Rowniez nie trzeba wpisywac za kazdym razem np: "/me laughs at %t" , wystarczy kliknac osobe i wpisac "/laugh" a tekst sam sie wyswietli, wlancza sie animacja smiechu + dzwiek. Jak dla mnie super sprawa. Mam nadzieje, ze FC wysle szpiegow do w**a i takie fajne opcje wyjda z jakims patchem, lub LE. A wracajac do AO:

"Klimat walk clanu z omni" - ja tam zadnego klimatu nie widze w tluczeniu sie po glowach i kloceniu sie kto jest wiekszy gimp lub bardziej uber.

"walk o miasta z alienami" - co to za walka, jezeli zbierasz ekipe, dzwonisz do obcych: "przybywajcie, czekamy kolo CC" i nastepnie obcy rozbijaja sie o graczy jak o mur. Nuda... Chociaz ostatni spawn na jakim bylem zakonczyl sie reclaimem wszystkich + wqrwionym Agra :mrgreen:

A wracajac do tematu:
Po co statystyki wprowadzac dodatkowe? Przeciez to zabawa. Nie lepiej wyjsc z propozycja do FC, zeby zrobili takie opcje, jakie opisalem u gory?

"Should RP points be convertible to veteran points at an inflated cost?"

po kiego ch..?

Clan rewards

I po co rangi militarne w RP? Czy aby nie od tego sluza token boardy? Chociaz pomysl, ze specialnymi itemami w stylu tych z veteran shopu calkiem fajny :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 8:05 am 
Farmer z taczkami

Ech mnie sie wydaje ze chodzi o to aby powstaly rangi dla "specjalnych" nie noob osób które cierpia że mimo że np.ogrywaja role barmana czy kupca,yudzież siedzą na ławeczce i gdaja z przyjaciółmi i nie nabijaja leveli nikt ich poswiecenia nie widzi.I żeby do tych rang ktore pewnie beda dawac extra bonusy nie mialy dostepu osoby type:noob.Gdzie noob rozumiane jest jako szeroka masa graczy ktorzy nie wiadomo po jaką cholerę pętają sie po rubi-ka.Imho role play staergo ksiazkowego typu nigdy sie nie nadawał do przejscia w swiat gier MMO.I to od gracza zalezy czy bedzie slepo nabijal levele komunikując sie ze swiatem texatmi:pvp? Noob,yes , no. Czy graczem ktory poznawanie swiata gry traktuje jako zabawe i angazuje sie w dzialania rady clanu ,czyta newsy ,stara sie ogrywać postać.
Edit- zauwazyłem że z wrodzoną niestety lekkością mogłem urazić Cie Anamelle, nie było to moim celem ,zastanwiam sie na przyszłością tego wspaniałego rpg ,choc dopiero go poznaje prawdę mówiąc.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 3:08 pm 
Farmer małorolny

Wydaje mi się, że Trousers wymyślił ten system, żeby właśnie tych noobów przyciągnąć. Ani ja, ani żaden inny roleplayowiec nie potrzebuje nagród. Sama frajda z odgrywania ról wystarczy. To noob prędzej przyjdzie, żeby dostać nagrodę.

W AO jest tak: jeśli chcesz rolplayować to niestety musisz za tym pochodzić. Większośc ludzi zajmuje sie xpieniem. Trzeba znaleźć ludzi, z którymi można roleplayować. I tak naprawdę jest wiele opcji, trzeba tylko chcieć. Czasem wystarczy tylko 15 minutowa przerwa, kiedy drużyna się rozlazła w poszukiwaniu stimmów. Wystarczą dwie osoby i już masz RP. Inna rzecz to greenie events. Na to trzeba mieć szczęście żeby trafić. Ja szczerze mówiąc mam ostatnio pecha i nie trafiam. I tyle. Greenie events to nie wszystko. 90% RP w moim przypadku to RP z innymi graczami.

Czy RP to rozrywka dla elit? Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Jeśli dla ciebie RP to bycie szychą w CoT np to tak. Musisz dużo pracować na swoją pozycję.

Ja jestem hardcore roleplayowcem: ja mogę się bawić wszędzie :)

Edit: Nie uraziłeś mnie. Rozumiem twoje obawy i słyszałam podobne zdanie już wcześniej.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]