Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Jak FC walczy z exploitami :)
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 10:35 am 
Początkujący farmer

Tylko dla znających angielski:
http://pastebin.com/wn65UKEi
w dużym skrócie gracze z Devils Inside uczą sie nawzajem / dzielą się programem hackującym AO. Wklejony czat dostał GM, który dał czasowego bana tylko 1 z nich na 90 dni (ten gracz ma wiele kont).
Można śmiało przyjąć, że teraz używa go większość DI tylko już nie chwali się tym na czacie tylko na privach ....

Tytuł: Re: Jak FC walczy z exploitami :)
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 10:24 pm 
Farmer z przyczepką

Uczciwie mówiąc, wklejka z pastebina to żaden dowód. Inna sprawa że te programy krążą od lat i FC nic z tym nie robi.

220 omni Engineer/Crat/Fixer@RK1... Ciemnośc widzę , ciemność.

PostNapisane: Pt mar 14, 2014 9:25 pm 
Wanna-Be Farmer

Gdy po latach grania w Podroznikach przenioslem sie do DI to zaczela sie magia, chociaz wydawalo mi sie ze mechanike znam bardzo dobrze. Tam czulem sie jak dziecko, ktore raz jeszcze oglada to co dobrze zna, ale z innej perspektywy i slina na podloge leciala z wrazenia... naprawde wymieniaja sie wiedza, szkola i znaja na AO.

PostNapisane: Wt wrz 23, 2014 1:30 pm 
Farmer z taczkami

fak te boty, lol

Odnosnie hackowania AO - śmierdzi strasznie te DI. Ostatnio miałem okazję porobić parę dueli z ludźmi z tej org, i niebywale jest, co ich postacie potrafią. Zakładając, że jestem przeciętniakiem w PvP i twinkowaniu (teoretycznie), w głowie się nie mieści, że enf 200, z najlepszymi itemami, DD, perkami, leczeniem dostępnym na ten level (wliczając grafty, atak MA, hot'a graftowego, Mongo!, Lifeblood, HD, perki leczące, battlekit) ma mniej leczenia niż enf 170. Mało tego, te dwa enfy (i jeden omniacki) niszczą mojego enfa mając połowę HP na koniec walki. Jeśli dodać do tego, że ów enfy mają po 18k HP, można wykluczyć def setup,a mimo to evaduja hity... przy 2,8k AR.

Jest jeszcze inna kwestia: enf taki tankuje solda 170, sold missuje nanim FA albo trafia za śmieszną wartość (2-3-4 kulki), i po AMS rozwala owego solda. Co ciekawe, moj enf 200, w def setup, za cholere nie evadnie takiego 170 solda (probowalem 10 dueli, bez szans).

Widziałem też inne cuda: enf 170 walczący z 200 fixem, rozwala go łatwo: pczy czym fix alphuje za 80% HP tego enfa (okolo 14k), po czym ten enf odzyskuje całe HP w czasie około 10 sekund (pytam się: JAK???).

Słyszałem dawno temu (2-3 lata), że można mieszać ustawieniami bufkow, tak aby np. RunSpeed buff dawał 1000 evadów (nie do wykrycia przez nikogo - client side only), i najczęściej hackuja RS (co widać po keeperach: na BSie mają więcej RS niż ja z Rage'm i GSFem).

Ogólnie, nie liczyłem na 100% uczciwość graczy, ale te ostatnie doświadczenia nakazują myśleć, że cheatowanie w AO to chleb powszedni.

To samo tyczy sie niektorych soldow - którzy alphują cratę na 200... kiedy mój sold, AR 2500, nie trafia go w ogóle, że o perkach nie wspomnę.

PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 11:42 am 
Farmer z przyczepką

Jak ostatnio grałem to spędziłem chyba miesiąc użerając się z GMami o ataki na pola, które nie uruchamiały żadnych alarmów ani informacji o obrażeniach. A że Punki najczęsciej organizują obronę , to spędzałem przyjemnie czas biegając godzinami jak dziki po każdym polu TL7, sprawdzając czy ktoś przypadkiem nie atakuje. O dziwo zawsze jak bug się zdarzał to na miejscu był ktoś z DI. Poroniona sytuacja.

W normalnej grze w takiej sytuacji support by wyłaczył albo zablokował pola do czasu aż się zorientują co się dzieje, no ale Funcom jak to Funcom - olał temat. Kilkadziesiąt osób musiało tygodniami marnować czas latając na oślep po polach, nie mogąc ich obronić przed 5 graczami , bo alerty nie działają. Paranoja kompletna.

PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 5:28 pm 
Farmer z taczkami

O, to jednak nie błąd mojego kompa - straciłem wiele razy tower bez info, że w ogóle ktoś go bił :S

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 1:42 pm 
Wanna-Be Farmer

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
fak te boty, lol

[...] śmierdzi strasznie te DI [...]

mówiłem, że magia ;)

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 2:15 pm 
Farmer z taczkami

ale, że co Biolly, znają mechanikę na wskroś i po prostu na legalu twinkują cudacznie, czy omijają mechanikę i hackują co się da? Nie twierdzę, że to niemożebne - te ich setupy, ale na moją wiedzę, nie ważne jakbym kombinował, nie osiągalne w stopniu w jakim im się udało. Jeśli ustawiłbym defensywnie enfa do maksymalnego stopnia, uzyskałbym evady itd, ale straciłbym i coon i leczenie (brak perków na to - że o HP nie wspomnę). Oni mają i HP, i leczenie, I AC, i AR - wszystko na maks stat.

Dla testów zrobiłem tego adva 150 - testów na BS/Duel, ponieważ kiedy grałem soldem, nie mogłem trafić adva, czy to miał DoF, czy Limber czy bez. Zasadniczo, taki adv czy MA mnie tankował na stojąco. Więc zrobiłem def adva w CSS ql 255, wykręciłem dużo wszystkiego (1550 evcc/dodge - bez limber/DoF), do tego 420AAD (tower, 2x IgOC) - efekt? Zmiotłem tego adva moim soldem jak tylko DoF padł (Sold ma 1780AR bez procow).

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 5:04 pm 
Farmer z przyczepką

Przede wszystkim umówmy się że w przeciwieńśtwie do twinków pre-TL4, gdzie można cuda robić, postacie 150-200 nie mogą przeskoczyć pewnego pułapu ze względu na ograniczenia levelowe na symbiantach i zbrojach.

Postać level 170 nie wbije lepszych symbiantów niż ql 230, nie wbije też zbroi lepszej niż ql 271, ani implantów Jobe większych niż 250. Tego się nie przeskoczy żadnym twinkowaniem. Jeszcze parę lat temu takie setupy były marzeniem ale wraz wysypem bonusów do atrybutów podstawowych coraz więcej osób osiąga te granice, i mniej więcej wiadomo jaki sprzęt i jakie osiągi powinna mieć wymaksowana postać.

Stąd jeśli w tym przedziale ktoś wykręca jakieś kosmiczne statystyki, to jest dość dziwne.

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 6:54 am 
Farmer z przyczepką

witam

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Stąd jeśli w tym przedziale ktoś wykręca jakieś kosmiczne statystyki, to jest dość dziwne.

no własnie nie musi, twink tl5 musi się na coś nastawić, przykładowo item z rezist, def, evady czy HP, może nanocost czy nano pol, a ja na bs widziałem sporo postaci które na sobie nic specjalnego nie mają, a potem w walce ma właśnie to wszystko, i może walczyć z każdą prof mając przewagę, widać że nie kosmiczną ale jednak nie da sie go pokonać.

pozdro, hej.

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 2:51 pm 
Farmer z taczkami

i o to mi chodzi, Tata, że da się ustawić enfa defensywnie, ale sporym kosztem w innej dziedzinie - na pewno straci dużo HP (około 2k), straci AR (w okolicach 200 mniej), straci Coon (brak perkkow na Coon i HP na raz). Nie da się zrobić kombinacji ze wszystko max.

Mogę wpakować na enfa Force Thight Shirt, NotuComm, bracki na evady i ringi, wpakować HP na max, ale nie będę posiadac alphy z 6 perków, AR itd aby w ogóle walczyć z advem czy fixem. Ten enf rozwala 200 fixa, łatwo i 200 advy też.

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 3:45 pm 
Wanna-Be Farmer

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
ale, że co Biolly, znają mechanikę na wskroś i po prostu na legalu twinkują cudacznie, czy omijają mechanikę i hackują co się da?

Pat, nie chcę o tym pisać - powód podam później. Na początku po przyjęciu nie odkryli wszystkich kart, ale bardzo chętnie szkolą z mechaniki, w szczególności duele - zrobiłem ich tam mnóstwo, praktycznie gdy nie działo się coś innego to cały czas były duele treningowe, z większością o ile nie z wszystkimi klasami, z feedbackiem co poprawić i jak grać przeciwko konkretnej profesji. To nie były duele na pokazanie kto jest lepszy tylko czysto w celach poprawienia umiejętności członka DI. Z wielką chęcią dzielą się wiedzą w zakresie mocnych i słabych stron, ale też i mnóstwa tricków które w duelach z poszczególnymi klasami da się zrobić. Jak pisałem wcześniej, czułem, że nie jestem zły w PvP, ale jeszcze bardzo duże się nauczyłem. PvE w DI to był taki dodatek do gry, idziesz jeśli rzeczywiście musisz i tak potwierdzam, znają AO na wskroś. Po jakimś czasie, gdy duelowałem z postaciami, które znałem pojawił się moment przełomowy, coś w stylu "now watch this" i to był powód dla którego zrezygnowałem z AO, z DI i nigdy nie zamierzałem więcej wracać (no może gdyby engine wyszedł to po to żeby raz jeszcze przeżyć przygodę). Odnośnie screena z chatu DI z gry gdzie rozmawiają o hackach, zdziwiłem się, takie rzeczy to przez PW na forum, do jakiej bezczelności doszło żeby pisać o takich rzeczach na oficjalnym chacie, to pokazuje bezsilność FC, teraz pewnie z rok będzie cisza i znowu ktoś na chat pojedzie z takimi tekstami. Nie chciałem o tym więcej pisać żeby nikomu nie psuć zabawy, być może od czasu gdy mnie nie ma coś się zmieniło, minęło w końcu kilka lat.

Nie twierdzę, że to niemożebne - te ich setupy, ale na moją wiedzę, nie ważne jakbym kombinował, nie osiągalne w stopniu w jakim im się udało.

Bo przesadzać też trzeba umiejętnie.

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 4:19 pm 
Farmer z przyczepką

Tata100 (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
witam

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):

no własnie nie musi, twink tl5 musi się na coś nastawić, przykładowo item z rezist, def, evady czy HP, może nanocost czy nano pol, a ja na bs widziałem sporo postaci które na sobie nic specjalnego nie mają, a potem w walce ma właśnie to wszystko, i może walczyć z każdą prof mając przewagę, widać że nie kosmiczną ale jednak nie da sie go pokonać.

pozdro, hej.

No to jest jasne. Mnie też kiedyś oskarżali o exploity na tl5 jak zrobiłem pierwszego (i chyba do dzisiaj jedynego) Agenta Troxa który poświęcał wszystko dla evadów. Jako pierwszy też wbilem maksymalne symbiianty i implanty na Troxa i ludzie po prostu nie wiedzieli co właściwie można osiągnąć na takiej postaci. Codziennie mi wklejano teksty z Clan Battlestation że ten Alco to chyba cheater, nie można go trafić ani zaperkować. No ale jak ktoś mnie pytał , to pokazywałem: HP poświęciłem tyle i tyle, AR nie mam prawie wcale, ludzie powrzucali to sobie w konfigi, wszystko się zgadzało i się nikt mnie więcej nie czepiał.

Ale to było lata temu (okolice 2008). Dzisiaj twinkowanie na tl5 się "skończyło" w tym sensie że wszyscy się rozbijają o pułap ograniczeń levelowach na kluczowych przedmiotach. Stąd jak ktoś śledzi temat to po kilku duelach i spotkaniach na BS łatwo się połapać jakie ludzie mają setupy, co poświęcili a czego nie.

PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 4:09 pm 
Farmer z taczkami

Bioll - trochę się rozpiszę.

Nie uważam siebie za najlepszego w AO i PVP, zdaję sobie sprawę, że bardzo wielu rzeczy nie wiem, ale mam dwie zalety, które dają mi pewne pojęcie o tym, co robię. Otóż, jestem bardzo dociekliwy i znam AO na tyle, aby umieć poruszać się po mechanice tej gry - stąd bardzo często stawiam sobie cele i robię kwadrylion testów, czy to w setupach, postaciach, klasach czy samych walkach z twinkami. Ponieważ ta umiejętność, dość dobrze opanowana, pozwala na szukanie dziury w całym, wiem, co jest możliwe (mniej więcej)m co podejrzane (np. muszę to wytestować do oporu), a co absolutnie nie możliwe.

Niemożliwe jest aby enf na 170 odzyskał w 10sekund (być może mniej) 14k hp - po prostu nie. Trader na 150, akurat omni, ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi - ma perma hota, tankuje kilka twinków (średnio 5 osób go nie zabije) - to jest niemożliwe.

Co do dueli, trików - cały czas się uczę, ale swoje widziałem a rozum mam, to przez to wygrywam walki swoimi twinkami - pewnie też mógłbym się czegoś nauczyć. Najpierw trzeba postwić pytanie - jak omijać solda FA :D

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]