Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Patch 18.7 jest LIVE!!!
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 4:53 pm 
Farmer z taczkami

Największy w historii Anarchy Online patch o numerze 18.7.0 został wprowadzony na server LIVE 21 kwietnia 2015 roku! Z punktu widzenia całej listy patchów, ten dorównuje nawet dodatkom pokroju Notum Wars, i zawiera ponad 5000 zmian w świecie gry oraz rozgrywki.

Najistotniejsze modyfikacje wypisał Michizure w TYM MIEJSCU, my przekazujemy kilka najciekawszych:

¤ Strefa ICC została całkowicie przebudowana; zawiera serię questów dla nowych graczy i postaci, sklepy, portale oraz NPC z dawnego Arrival Hall.

¤ Wszystkie misje dostarczą teraz 1000 creditów nagrody extra!

¤ Nowe postaci teraz biegają nieco szybciej

¤ Battlestation teraz są drużynowe wg schematu Red vs Blue, gracze zapisują się do strony, w której chcą grać

¤ Teleporter na Battlestation teraz lockuje skill treatement na 10 sekund

¤ Wprowadzono skill Glance zamiast Parry

¤ Wszystkie miejsca na Rubi-Ka otrzymały nowy wygląd portali.

¤ Można nabyć Bazzit Library w Item Shopie!

¤ Wprowadzono ogromną ilość zmian do perków, w tym do lini Genome!

¤ ... oraz setki innych, mniejszych lub większych modyfikacji.

Przyzwyczajenia do swoich postaci trzeba odstawić na bok, gdyż wiele zmian w nanoprogramach jest bardzo poważnych, na przykład Rage! Dla Enforcera nie dodaje już Run Speed, zaś One More Hit Healing leczy o 30% hit points raz na 30 sekund! Takich zmian jest wyjątkowo dużo dla wszystkich profesji, i nie każdemu przypadną one do gustu. Reakcje graczy i nowe doświadczenia na szerokim gronie odbiorców podpowiadają, że niektóre funkcjonalności mogą być jeszcze zmodyfikowane...

Tytuł: Re: Patch 18.7 jest LIVE!!!
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 7:51 pm 
Doświadczony farmer

Jutro wchodzi 18.7.1

PostNapisane: Wt kwi 28, 2015 7:04 am 
Farmer z taczkami

Zajrzałem na darmowym kliencie, więc powiem tylko o wizualiach i zmianach ogólnych:

Na plus:

+ Posegregowanie skillów w menu. Już raż FC zrobił taki deal tuż przed dodatkiem AI i też ludzie krzyczeli, że źle - ale się przyzwyczaili. Nie grałem 8 miesięcy i od razu ta zmiana przypadła mi do gustu.

+ Zmiana w Pure Novictum Ring, gdzie r-click zmienia ich profesję jest bardzo dobra.

+ Zmiana wyglądu implantów - wiadomo, po tylu latach przyzwyczajenia pozostają, lecz stare ikony był zbyt proste. Poza tym, stare, zrobione impy, są takie same.

+ Zmiany w perkach bazowych - z tego co widzę, wiele naprawili z tych całkowicie zepsutych, a niektóre OP (Wit of the Atrox) zbalansowali.

+ Nowy Dog dla 150 enga... nareszcie!

+ OMHH dla solda w aktualnej formie jest sto razy lepszym pomysłem niż to, co chcieli parę razy wprowadzić w trakcie prac nad patchem.

+ Wygląd kliniki jest super

+ Arete Landing, czyli ICC wygląda świetnie.

I na minus:

- Red Vs Blue na razie mnie się nie podoba, choć w praktyce może okazać się lepszym rozwiązaniem aby ożywić BS niż Omni vs Clan.

- Usunięcie RS z Rage jest świetne teoretycznie, bo w praktyce okazuje się, że trzeba najprawdopodobniej reset postaci robić aby dodać RS, bo przecież każdy enf bazował na Rage.

- Cena clustrów JOBE (tych AAD) ql 300 to aż 1,2b... grubo przesadzona.

- ZDECYDOWANIE jestem na Nie, do composite incompetence... 3 strzały z nano i można fatalnie namieszać...

To na razie tyle z uwag. Zmiany w nano w większości wyglądają dobrze i były potrzebne wg mnie w takiej formie. A że jest ich tyle - cóż, nie da się zmienić jednej profesji bez zmieniania drugiej w celu balansu...

Jest też kilka zmian pod tytułem: WTF, które oczywiście są dobre, ale też bardzo zaskakują: takie LE dla Doca teraz leczy po 2500 HP, ale wymagania ma podwyższone, i mój 126 doc bazujący na tym musi zostać lekko przerobiony - dla zdziwienia większego nie wygląda na to, aby poprzedzające nanoski dostały boosta w heal.

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 2:28 pm 
Wanna-Be Farmer

To ja dorzucę swoje za i przeciw. Zacznę od minusów jako że jest ich znacznie więcej:
- Wiele osób narzeka (to tylko eufemizm tego co naprawde czują) na konieczność retwinku wszystkich albo większości postaci. Dodali nowy skill, zablokowali 2 inne. Można co prawda odzyskać punkty ale wymaga to rozebrania postaci - czemu? Przecież Map Navigation czy Swimming w żaden sposób nie wpływają na twinkowanie postaci.
- Zmiana nanoskow init, NR u doca - po co? Wprowadza tylko zamieszanie. W efekcie końcowym doc dużo wolniej castuje leczenie niż przed zmianami. Zabrali możliwość sciągania bufów z NCU innym postaciom (Epsilon Purge) - szkoda, było przydatne.
Podobnie u solda zmiana nanoskow ataku zupełnie niepotrzbne, dodanie leczenia/hota - chcą wprowadzić postać do solowania wszystkiego?
To samo dotyczy compozytów, było dobrze po co zmieniać?
- Shade zamiast znerfić jest jeszcze silniejszy, ma nano do zdejmowania roota.. Ponoć potrafi solować Lotva. Po co inne postacie? Przegięcie.
- NT wymaganie 3k MC dla Matrixa aby osiągnąć max dmg. chyba nieosiągalne, przynajmniej narazie. Rozumiem, że zabrali mu tripla ale żeby jeszcze osłabiac doubla? Teraz w miarę dobremu docowi combo new_triple+double zabiera max połowę życia z CD 5sek - jak ma zabić doca??
Z 2 teleportów zrobili 1 z CD 5min - co im one przeszkadzały?
- Ostatnio Collector kopał adva w drzewku - nie wiem czy to bug ale bardzo mi się nie podoba. Sądziłem, że chcą aby każda profesja była w grze potrzebna, spełniała jakąś funkcję. Adv był dotychczas nieodzowny na Collectorze teraz już chyba nie.
- Enf już może biegać mimo bufów HP - wolałem trudniejszą wersję gry.
- NS może teraz (oprócz NT) castować MP i Crat - czemu zatem nie dać wszystkim SFA, CM, Behe... -nie będą potrzebne inne profesje do retwinku.

Ogólnie rebalans postaci mi się nie podoba. Zróżnicowanie dawało smak tej grze, niektóre profesje były lepsze w pvp inne pvm, różnie się rozkładały szanse na różnych lvlach - zrównanie wszystkich nie wnosi nic dobrego.
- Zmiana wyglądu teleportów - poprzednie mi się bardziej podobały ale to oczywiście subiektywne odczucie.
- Dodanie Clusterów/Implantów w shopie - niektórzy farmili je na misjach RK i sprzedawali za grubą kasę - trochę im pokrzyżowało plany.

Teraz parę plusów:
+ ICC nawet ładnie zrobione, denerwuje mnie trochę ta niewidzialna ściana jak chce się wylecieć za miasto.
+ Używanie teleportów znacznie szybsze niż poprzednio - oszczędza nasz cenny czas.
+ Możliwość zakupu wszystkich ważniejszych nanosków w Pande Sanctuary - fajna sprawa.

Ostatnio edytowano Cz kwi 30, 2015 5:29 pm przez Darnoy, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 3:11 pm 
Farmer z taczkami

Darnoy (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
4
- NS może teraz (oprócz NT) castować MP i Crat - czemu zatem nie dać wszystkim SFA, CM, Behe... -nie będą potrzebne inne profesje do retwinku.

Nie bądź krótkowzorczny, Darnoy, przecież NS dla MPka to jest słabsza wersja OME teraz, więc jest to zrównoważone - poza tym Crat potrzebował takiego buffka chociażby dla możliwości noszenia lepszego armoru Statowego na low/mid lvl, co tylko usuwa dotychczasową dziurę. Enf ma na stałe Behe, agent FG, to niech te profesję mają swoje NS na low/mid lvl (przynajmniej nie trzasnęli nowego nanoska, a zrobili reuse starego).

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 4:22 pm 
NoLife

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
- Shade zamiast znerfić jest jeszcze silniejszy, ma nano do zdejmowania roota.. Ponoć potrafi solować Lotva. Po co inne postacie? Przegięcie.

Ee, LOTVa to ja agentem < 220 solowałem przed wojną. Nie wiem czego ma to być wyznacznikiem ;P.

Obrazek

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 5:06 pm 
Farmer z przyczepką

witam

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Ee, LOTVa to ja agentem

no to solnij teraz :D

przykre to ale FC widać niechybnie brnie w likwidację anarchy, do tej pory
grę utrzymują weterani, po takich zmianach niestety będzie ich ubywać, a choćby
nie wiem ile zmian wprowadzili bez grafiki mogą tylko pomarzyć o nowych graczach :(

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 5:24 pm 
Wanna-Be Farmer

Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Darnoy (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
4

Nie bądź krótkowzorczny, Darnoy, przecież NS dla MPka to jest słabsza wersja OME teraz, więc jest to zrównoważone - poza tym Crat potrzebował takiego buffka chociażby dla możliwości noszenia lepszego armoru Statowego na low/mid lvl, co tylko usuwa dotychczasową dziurę. Enf ma na stałe Behe, agent FG, to niech te profesję mają swoje NS na low/mid lvl (przynajmniej nie trzasnęli nowego nanoska, a zrobili reuse starego).

Mi chodzi o bufy, które można dawać innym. Niech by sobie mieli wersję self only - nie ma sprawy. Jak dotąd wiadomo było, że po str/stam idzie się do Enfa, nanoskile do MP, agil/sens do agenta, intel/psych do NT - teraz to wypaczyli.

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 7:41 pm 
Doświadczony farmer

- Zmiana nanoskow init, NR u doca - po co? Wprowadza tylko zamieszanie. W efekcie końcowym doc dużo wolniej castuje leczenie niż przed zmianami. Zabrali możliwość sciągania bufów z NCU innym postaciom (Epsilon Purge) - szkoda, było przydatne.

Improved Instinctive Control od 18.7.1

Co do EP to się z tobą zgadzam, szkoda tego nano.

- NT wymaganie 3k MC dla Matrixa aby osiągnąć max dmg. chyba nieosiągalne, przynajmniej narazie. Rozumiem, że zabrali mu tripla ale żeby jeszcze osłabiac doubla? Teraz w miarę dobremu docowi combo new_triple+double zabiera max połowę życia z CD 5sek - jak ma zabić doca??

Wcześniej grając NT, doca omijałam gdyż nie miałam z nim szans, teraz mogę go zabić. Nie zawsze padnie ale szanse mam duże.

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 10:55 pm 
Wanna-Be Farmer

Kropka (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):

Wcześniej grając NT, doca omijałam gdyż nie miałam z nim szans, teraz mogę go zabić. Nie zawsze padnie ale szanse mam duże.

Wcześniej po wyczekaniu momentu jak doc się uleczył IU + Matrix + Tripple dawało radę. Teraz w starciu z w miarę ogarniętym dokiem pozostaje brać nogi za pas.

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 11:34 pm 
Doświadczony farmer

Wcześniej doc musiał przysnąć aby go NT mógł zabić :)

PostNapisane: Pt maja 01, 2015 9:12 am 
Farmer z taczkami

zauważyłem jedną mocną zmianę; bronie z dużym dmg range np. 100-1000 maja całkowicie nową rolkę dmg i nie wlicza się do dmg AR. Wcześniej waliłem postaciami (a mam cztery takie bronie) blisko maxa lub max, teraz wychodzą śmieszne rzeczy, a średnie hity są bardzo słabe, przez co dmg spadł.

PostNapisane: Pt maja 01, 2015 4:17 pm 
Pr0 Farmer

Niech ktoś napisze na oficjalnym forum żeby FC dało z automatu każdemu wszystkie mapy :P

Teraz każdy musi szukać czego mu brakuje (powyżej n Map Navi)...

ceny i tak były śmieszne to co mają się ludzie męczyć ;)

PostNapisane: Pn maja 04, 2015 7:45 am 
Farmer z przyczepką

Jak widzę 20 NT biegających po BS, to raczej nie ma na co narzekać. Trzeba się przestawić na nowy sposób grania ot i wszystko. :)

Ogólnie patch jest udany, jedyna rzecz do której bym się na poważnie przyczepił, to trochę przesadzili z wyciąganiem kredytów z gry. Ja wiem że 12 lat inflacji i exploitów drukujących gotówkę rozwaliły walutę w AO, ale teraz przesadzili w drugą stronę i zafundowali nam deflację stulecia.

Nie ma już żadnej możliwości "dodrukowania" kredytów, a GMI, miasta i nowe przedmioty w sklepach co miesiąc wyciągają z gospodarki billiony. Ceny spadają w takim tempie, że niedługo 220 bedą żebrać o kredyty froobów pod Subway.

220 omni Engineer/Crat/Fixer@RK1... Ciemnośc widzę , ciemność.

PostNapisane: Pn maja 04, 2015 9:43 am 
Farmer z przyczepką

witam

Alco ja mam wrażenie że właśnie credyty to był główny powód patcha a reszta tylko po to byśmy się nie zorientowali, no i preferują multiboxerów, o ile my solo już nie mamy czym zarabiać to multi sobie pyknie bista, db3, apf, itd
za dużo w patchu niezrozumiałych zmian co sugeruje że robili to na chybcika, natomiast te dotyczące credytów zrujnowały niejednego gracza, zauważ że pomimo ogromnych spadków cen te z nodropów raczej się nie zmieniły (poza WU i to dzięki FC), co sugeruje obniżanie cen przez multiboxerów. (lub FC)

w sumie ja oceniam ten patch jako gwóźdź do trumny anarchy głownie dlatego iż FC wyraźnie wskazuje że nie liczy się z graczami, nie mamy pojęcia co zrobią , kiedy zrobią, a tych zapowiadanych od lat jakoś nie widać, nie uśmiecha mi się za rok znowu retwinkować kilka postaci, czy zalogować i okaże się że nie mam jakiegoś nanosa czy item stracił staty i muszę nauczyć się grać na nowo, sorki ale to chore, mogli to zrobić systematycznie stopniowo, ci co exploitowali gm długo nie zbiednieją, ci co expliotują pvp są bezkarni (ostatnio Awi mówił że we 3 nie mogli zabić Annimality, hehe) i ponoć FC twierdzi że mutibox nie jest łamaniem EULA, pozostaje pytanie Elektrycznych Gitar > i co ja robię tu?

pozdrawiam, dzięki za uwagę.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona