Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: Pn wrz 15, 2014 11:29 am 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 709
Lokalizacja: Opole
Na początku chciałbym zbiorczo podziękować za pomoc w budowaniu wszystkich enfów, szczególnie Piknejbaby i Tankietki. Tak osoby z PRK (Kropka, Kruszon, Kilki, Koizumi, Wiking, Birkart oraz praktycznie każdy, kto farmił ze mną itemy przyczynili się do powstania tych postaci. Tatko oraz Awikun również mocno pomogli, wspierając mnie w ważnych krokach).


Moje enfy z głównej zasady są budowane na przekór wszystkim codziennie spotykanym setupom. Buildy, które stworzyłem miały być nie tyle efektywne, co efektowne. Element zaskoczenia miał - w założeniu - grać główną rolę. Poniżej znajdziecie opis + parę ciekawostek odnośnie każdego setupu, w tym jego faktyczną skuteczność.


Malutki - 75 level

Postać ta, zrobiona w 2007 roku, miała docelowo służyć do gankowania i duelowania twinków 74 level, które w tamtym czasie mocno okupowały BS i Borealis. Założeniem głównym był mocny single hit i dużo HP.

Na początek wsadziłem ql 105 Howlet, oraz ustawiłem max HP i AR, osiągając kolejno 10001 HitPoints oraz 1210 Attack Rating. Udało się wcisnąć ql 182 Combined Merc, i choć był OE, dawał dużo AC. Generalnie postać niszczyła wszystko w PVP. przegranych dueli miałem kilka, głównie przeciw traderom i kilku enfom. Ten nietypowy (jak na tamte czasy) setup spawdził się bardzo dobrze w pvp i rewelacyjnie w PVM - w Ely mogłem tłuc Hecki na równi z postaciami 150 tam levelującymi.

Kiedy BS 74 przestał istnieć (wpierw zmiana lvlu, potem naturalna śmierć tego poziomu), został on rozebrany i przeszedł na emeryturę.


Cycolina - 100 level

Enforcer Slayer, jak zwykłem nazywać ten wynalazek. Głównym założeniem w tworzeniu tej postaci było stworzenie czegoś, co w czterech hitach zdmuchnie twinki na BS100. W tym celu postanowiłem wsadzić The Argument, ql 199 z Hollow Island. Aby tego było mało, enf został Nanomage, aby zmaksować umiejętności MeleeEnergy oraz - w główniej mierze - móc używać maksymalne RK nano. Zbudowałem cąły build o umiejętności nano i HP. Jako lvl 100 twink mogę samodzielnie (nawet na BSie) używać Behe, infernal Rage, najlepszy Chall, Mongo Smash! - czyli topowe nanoski jakie można mieć nawet na lvl 200.

W tym setupie nanoski tworzą główną rolę - o ile The Argument faktycznie zadaje poważne obrażenia (900-1200 w pvp, Crit za 1400), to możliwość potężnego leczenia i Add Damage czynią tego enfa prawdziwą maszynkę do ubijania wszystkiego.

Unikalny Build do teraz nie doczekał się kopii - na NM Enfa wciągnąłem ql 175 CM armor, i wykręciłem 10500 HP, przy AR na poziomie 1440 (z procami). Jedyne walki, które przegrywam (17 dueli przegranych, 99 wygranych) to z postaciami lvl 118-126 (i, niestety, czasem z tradkami lvl 110).

Jest to najlepszy twink w swoim rodzaju - całkowicie odmienny setup opłacił się w 100%. Rzecz jasna: w PVM nie ma sobie równych - chyba tylko Keeper z Excaliburem może porównywać z się z DMG tego enfa.

Mimo, że ten poziom jest praktycznie martwy - często zdarzają się okazje do walki. Ot, legenda już z tej postaci!

Gigantika - 150 level

Ten setup był skierowany przeciwko Traderom. Budując Gigantikę, miałem przed oczami 10 traderów przed BS 101-150, którzy okupowali ten przedział cały czas. Jedno można powiedzieć o traderach - w 2013 roku 90% populacji PVP to właśnie ta klasa. Próżno było szukać czegoś innego - sporadycznie wyłaniał się enf, czasem doc, soldier i agent, ale jeśli przyszło do BS'a, na tyłku miało się 7 omni traderów, bez wyjątku.

Chcąc napsuć im krwi wydumałem setup NR na NM enfa (kolejny NM enf!). Celem było osiągnięcie takiego NR, że w duelu/ganku byłbym odporny na 3-4 drejny. Jest to czas potrzebny na doskoczenie do tradera i wysłanie go do piachu. Oczywiście, dmg też miał być szybki oraz zabójczy dla niewielkiego HP, które tradki posiadają.

Jako NM mogłem iść w NR1 w takim mniej więcej setupie: http://auno.org/ao/equip.php?saveid=191759

Wyciągnałem na selfach (z Rage - ale bez proca RAGE) 2450 NR i 466 AAD, co w ustawieniu FullDef sprawdziło się doskonale (ani jeden przegrany duel z tradkiem). 1hb pozwoliło na osiągnięcie przyzwoitego AR (1780 na chalu, bez proca) i perkowanie/mazanie regularami większość tradków. Nawet NT ma poważny problem ze skrzywdzeniem.

Opłatą za tak zabójczą skuteczność jest znikoma, wręcz bylejaka użyteczność przeciw innym profesjom. 9000 HP oraz mały coon, nie pozwalają na jakiekolwiek pojedynki 1vs1 czy duele z innymi klasami. Nie mniej - efekt zaskoczenia został osiągnięty całkowicie - taki był cel!

Piknababa 150 level

Kolejny projekt NM enfa, z kolejną dziwaczną bronią. Chcąc uniknąć znanego zestawu 1HE, postanowiłem bazować na czymś, co podobnie jak Cycolina, będzie zadawać bardzo dużo obrażeń. Po długich obliczeniach i wahaniach, wybrałem ciężko dostępny miecz Sword of Lord Mordeth, który zrzuca wredny typek w temple w Inferno. Cały org (nieustannie 5-10 osób) pomagało mi w spawnowaniu go i ubijaniu przez 9 dni (3-5 razy dziennie). Szczęście dopisało po 33 spawnie - mieczyk wypadł.

Kolejnym krokiem było osiągnięcie bardzo wysokiego AC i HP. Ponieważ NM, jeszcze na tym poziomie, może pozyskać dużo plusów względem innej rasy, udało się wycisnąć z chudego Nanomaga 18900Hp selfed (Troll form dla AC). Tworząc tego enfa, skupiłem się na walkach z innymi Enfami i Keeperami, zakładając, że potężny dmg i duże AC/HP zniwelują wszelkie braki w innych aspektach klasy. Tak też się stało.

Regular na poziomie 400-1200 (1600 crit) umożliwiają zadawanie silnych ciosów, zaś brak cocoona pozwala się skupiać na castowaniu absorbów i mongo. Tylko garstka enfów 1he może pokonać mnie (mowa o 150), i zazwyczaj są to bardzo bliskie walki.

Jeszcze dwa lata temu, zanim każdy doc ustawiał się na HP, mogłem - przy odrobinie szczęścia - wygrywać z nimi przez zaskoczenie, teraz jest to niemożliwe.

W PVM ta postać soluje hecki w Ely z niebywałą skutecznością - dmg 2000-4500 pozwala na - dosłownie - alphnięcie hecka w jednym rozdaniu, a i tankowanie nie jest większym problemem.


Tankietka 200 level

Znów nanomage, znów enf, znów dziwny setup. Docelowo miał być to enf z potężną alphą, używający 2HB. Mimo wielu przeciwwskazań, 2hb ma ogromny potencjał, zwłaszcza 2 perki - jeden dodający DD/AR, drugi bez def checka dający okrutny DD (w pvp 1500-3500). Oczywiście, pierwszorzędną sprawą było włożenie pasa Sta/Str z TNH, co samo w sobie było ogromnym wyzwaniem (równe 30 dni pracy, wliczając 5 dni samego twinkowania pod pas, zmiana strony ne Neut i farmienie wszystkich niezbędnych itemów), a tylko po to, aby zniwelować braki do atroxa i nosić CM ql 300 nie OE.

Po wielu dniach pracy udało się tego dokonać.

Kolejnym atutem enfa, z założenia, miał być hotswap na Pow Bos (AS) oraz Piercing Evil (SA); doliczając do tego 5 DD perków, brawl, Dimach, FastAttack - wychodzi piękna alpha, nawet do 20k w pvp.

Udało się osiągnąć wszystko: 22000hp, 12000AC 9z graftem), 1050 evadów, 782 AAD (z pen buffem), potezny single-hit w okolicach 1k, skuteczne ASy i ogromny AR (2890 z jednym tylko procem).

Możliwość swapowania broni pozwala na samodzielne zakładanie DB bracki (1300CL!), używanie broni 2hb w zależności od celu (ql 275 AI sledgehammer dla proca +60AAO przeciw Advom/MA).

Na papierze i w testach wyszło tak, że nie ma zmiłuj - wygrana. W praktyce okazało się nie tak skuteczne - i choć cyfry mówią wiele, gra ma swoje do powiedzenia:

Otóż, swapowanie broni często psuje castowanie nano/recharge - do tego stopnia, że pół duelu można spędzić bez broni. Proce odpalają się bardzo rzadko, co powoduje spadek docelowego dmg. Największa bolączką jest jednak samo 2hb (o ile bow i PE robią ładne specjały) to szybkość młotka LE/AI sprawia, że robię dwa/trzy razy mniej dmg niż 1HB/1HE enf.

Z tego powodu przegrywam walki nawet z enfami 170.

Ogólnie - z samego enfa jestem bardzo zadowolony - ale bez skryptów/bindów do płynnego ustawienia nano-cast/perków/ataków nie ma szans na wykorzystanie całego potencjału.

Jest też inna ciekawostka: jako, że mam dużo MA skill, mogę spwapować def setup na parry Stick (przeciw MA/Adv melee) albo używać Flower of Life w walce przeciw enfom i soldom (1800leczenia emergancy!).


Podsumowanie

Enf do solo PVM jest najpoteżniejszą postacią - wręcz uniwersalną, posiadającą ogromną ilość DD oraz zakres tankowania praktycznie wszystkiego - moje setupy to potwierdzają (za wyjątkiem kruchego zestawu Gigantiki), w pvp elastyczność doboru broni również pozwala na bardzo dużo kombinacji, nie koniecznie złych w praktyce. Jednak poziom 170+, gdzie ilość IP jest wystarczająca a trickle z BodyDev zaczyna mieć szaloną przewagę, enf do poziomu 200 jest skazany na Atroxa - zysk HP dla atroxa na 200 to ponad 4000 - co samo w sobie jest już ogromną różnicą, a przecież do tego dochodzi Tick z HD oraz trickle do broni (choć moje max Ar 3150 wcale nie jest złe na 200 enfa).

Swapowanie jednak pozostanie domeną Keepera - trochę żałuję, że nie zrobiłem właśnie takiego zestawu, więc pozostanie mi dopieszczenie tego, co teraz osiągnąłem na Tankietce.

_________________
Pierwsza w świecie gra strategiczna w trybie MMORTSG: http://www.rulersandempires.pl (projekt)


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: Wt wrz 16, 2014 8:29 pm 
Farmer z przyczepką


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 907
Widzę że podzielasz moją fascynację nanomage Enfami ;)

_________________
When Everything Else Fails , Read The Instructions.

220 omni Engineer/Crat/Fixer@RK1... Ciemnośc widzę , ciemność.


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 11:31 pm 
Początkujący farmer


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 123
Patroller (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Enf do solo PVM jest najpoteżniejszą postacią - wręcz uniwersalną, posiadającą ogromną ilość DD oraz zakres tankowania praktycznie wszystkiego - moje setupy to potwierdzają (za wyjątkiem kruchego zestawu Gigantiki),


Z tym to akurat się nie zgodzę, na levelu 200 do solowania Crat >>> Enf (i wszystkie inne profesje, zapraszam na sprawdzian do S7 albo DR)

Co do nanomagów enfów to w 100% się zgadzam. Sam mam nanomaga enfa level 220 i na pvm jest nawet lepszy od troxów.


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 2:43 pm 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 709
Lokalizacja: Opole
Awi - jeśli chodzi o Bossy, to Crat ma się najlepiej - ale w DR szło mi bardzo przyzwoicie solo (team DR), mam bardzo dobry dmg i dużo defensywy :)


zakończyłem setup na Tankietce, i jest świetnie, ale też problem - albo wybieram max dmg bez swapu (czyli ql 275 bear albo Dreadloch Bear), i gromię porządnie perkami i regularami - minus taki, że bez AS/SA nie ubije adva/fixa/doca... Coś za coś. Generalnie, cały projekt po zestawieniu jest bardzo przyjemny w odbiorze i trochę nazbyt skomplikowany w opanowaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: Wt maja 05, 2015 8:57 am 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 709
Lokalizacja: Opole
Patch 18.7 a zmiany w moich enfach. Oj, to jest coś wspaniałego:

Jak niektórym wiadomo (albo i nie) Enforcer pozyskał wiele umiejętności oraz parę stracił. Zasadniczo na low/mid level zysków enforcer ma wiele, natomiast jedyną znacząco stratą jest -RS z Rage'a, ale jak praktyka pokazuje, i to da się naprawić połowicznie.


Cycolina (lvl 100)

Cycek stracił, i to dużo przez buff Element, który teraz trwa 1h zamiast 35 sekund, i niestety każdy enf przebija się przez coon niebywale szybko. Dość powiedzieć, że przegrałem 5 dueli ze 118 enfem w znaczący sposób (tylko w jednej walce byłem bliski wygranej, ale to za mało). Ale zmiana ta była potrzebna, ponieważ te narzędzie było, ale działało w sposób niewyważony.

Poza tym, plusuje wciąż NM i potężne nanoskille, bo mogę castować Mongo's Titan (4000 hp na lvl 100), co podnosi moje HP do 11700 teraz.

Gigantika (lvl 150)

Tutaj naszła najciekawsza zmiana - postać jest to skasowania i mnie to cieszy. Przede wszystkim nowa zasada działania Rage!, a także działanie drainów/debuffów pozwalają używania toolsetu enfa w sposób znacznie ciekawszy, przez co NR na tym level nie jest tak ważne dla Enfa, a co za tym idzie, możliwości Gigantiki w pełni przejmuje Piknababa, i to bez NR!

Piknababa (lvl 150):

Tutaj naszły duże zmiany. Podobnie jak w przypadku Cycoliny, nowe działanie Elements sprawia, że castowany przeze mnie absorb jest zjadany dosłownie natychmiast, więc defensywa legła w gruzach. Ale nie ma tego złego, ponieważ FC otworzyło furtkę do innej formy obrony dla kruchych Nanomagów. Dzięki brakowi lvl lock na MOngo's Gargantua i ogromnym nanoskillom jakie posiadam, mogę to castować selfed (5500 hp, 33 Sta/str), a dodatkowe zmiany pozwoliły wykręcić ogromną jak na ten poziom ilość HP, czyli 21700 selfed. A ponieważ jest to za dużo (podziękuję ASom za 6500... k**** mać...), mogłem zredukować HP do skromnych 18500 i zaperkować pełny BioCoon.

Kolejną zmianą, ale już ogromną w skali PvP dla mojej postaci jest przerobienie broni, której używam. Teraz ma prędkość ataku 1.8/1.4 (zamiast 3.5/3.5) oraz dodatkowy SneakAttack. Zmiany te dają tak potężną alphe, ze mogę próbować walczyć dosłownie z każdym i niekoniecznie jestem skazany na porażkę, jak to było wcześniej.

Tankietka (lvl 200):

Tutaj kolejna niespodzianka, czyli wspomniane już Elements nano, które pozwalają mi używac jednego typu dmg z każdej broni. O ile wcześniej alphowałem cokolwiek bez absorbów, teraz przebicie się przez nie jest kwestią dwóch kliknięć. Pozyskałem też dodatkowe 1500 HP, a nowy system proców pozwala na wykręcenie z jednej z moich broni przeogromnego dmg. Wciąż postać jest podatna na alphę, za to moje alpha dmg osiąga do 22-25k (z dimachem) w ciągu 9 sekund!!!

(przykład: doskoczyłem do enfa lvl 200 na BSie, dostał SA za 6200, AS za 4800, dmg z perków 6500, FastAttack za 1700, brawl za 1000, i 3 regular hity za 4000... i takie coś mogę często powtórzyć...)

I wygrałem dwa duele z Burdenem :D


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Enforcer 75/100/150/200 - PVP i PVM
PostNapisane: N lip 10, 2016 7:59 pm 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 709
Lokalizacja: Opole
Fascynacja dziwacznymi enfami : część 3

Wymyśliłem, aby wykręcić tyle HP i HD na 150, aby utankować wszystko co ma dużo defensywy (przeczekanie) i mieć tyle AR oraz leczenia, aby to zabić. No, więc... tego, wziąłem się do roboty. Wykorzystałem Malutkiego, wylewelowałem go do 150, zrobiłem questy. I tu parę ciekawostek - a jakże - które wydumałem. Jak zawsze, omijałem znane setupy, nawet w miarę popularne 2he.

Cel pierwszy: Duża ilość HP
Osiągnąłem w dobrym setupie 25500 (mogę mieć 26900, ale wtedy dużo tracę innych bajerów).
Cel drugi: Duża ilość HD/Tick
Osiągnąłem 185/tick i 788 staminy (czyli na siedząco mamm leczenie co 1 sek, na stojąco co 3)
Cel trzeci: duży dmg
Używam Maula, 2hb, i w hicie, kiedy cel ma 7% reflecta, uderzam za 800-900.
Cel czwarty: Wysoki AR.
Tutaj sprawa się komplikuje, bo muszę przeczekać np. DoF/TMS na maksymalnym skupieniu w leczenie, ale w razie konieczności mogę też mieć duży AR na poziomie 2055 (z procami) lub 1950 bez proców. Tak czy siak, mogę elastycznie dopasować setup do tego, z kim walczę.

Czy to działa? Połowicznie, a jak:

Przede wszystkim, 2hb nadal odstaje w dmg od 1he/1hb czy 2he - ciężko nadrobić nawet masywnym leczeniem te braki. Ale, jeśli się postaram i przyfarcę, to mogę utankować przez długi czas każdą profesję, nawet solda (ale 7800 FA boli jak diabli).

Generalnie, to kolejny, dziwny enf zrobiony dla frajdy i testów - ale działa nieźle i wstydu nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  


cron